İsrail Başbakanı Netanyahu’dan Gazze’deki saldırı sonrası kritik açıklama

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun Gazze'ye düzenlediği son hava saldırılarının ardından açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Gazze'ye yönelik hava saldırılarının devam edeceği sinyalini veren Netanyahu, "Eğer Hamas mesajı bugün anlamazsa yarın anlayacaktır" ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanı Netanyahu’dan Gazze’deki saldırı sonrası kritik açıklama

İsrail Başbakanı Netanyahu, yaptığı açıklamada, Gazze’deki son gelişmeleri Savunma Bakanı Avigdor Liberman ve Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot ile değerlendirdiğini belirtti.

Türkiye Filistin için düğmeye bastı İlginizi Çekebilir Türkiye Filistin için düğmeye bastı

“SERT ADIMLAR ATMAYA KARAR VERDİK”

İsrail ordusunun dün Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarının 2014’deki “Koruyucu Hat Operasyonu” adı altında düzenlenen saldırıların ardından en büyük saldırı olduğunu belirten Başbakan Netanyahu, “Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı ile yaptığımız değerlendirmenin ardından Hamas’a karşı sert adımlar atmaya karar verdik.” dedi.

Saldırıların boyutunu gerektiği şekilde artıracaklarını dile getiren Netanyahu, “Eğer Hamas mesajı bugün anlamazsa yarın anlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Foto: Reuters

Foto: Reuters

TANSİYON YÜKSELİYOR

İsrail ordusu, Gazze’den sınıra yakın bölgelerdeki Yahudi yerleşim yerlerine roket atıldığını ileri sürerek, Gazze Şeridi’nde Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait olduğunu ileri sürdüğü 40’a yakın hedefi vurduğunu duyurmuştu.

Saldırılarda, Gazze şehir merkezi yakınındaki inşaat halindeki bir bina da vurulmuş, bombardımanda binanın yakınındaki Emir el-Nimra (15) ve Luey Kuheyl (16) adlı Filistinli çocuklar hayatını kaybetmiş, 25 Filistinli de yaralanmıştı.

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı İlginizi Çekebilir İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, sabahtan bu yana Gazze’den İsrail tarafına 91 adet roket atıldığı iddia edilmişti.

İsrail basınında yer alan haberlerde de Gazze’den atıldığı ileri sürülen ve “Demir Kubbe” isimli hava savunma sistemi tarafından engellenemeyen bazı roketlerin sınıra yakın bölgelerdeki Yahudi yerleşim yerlerine düşmesi nedeniyle 4 İsraillinin hafif şekilde yaralandığı öne sürülmüştü. AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...