İsrail düşen uçakla ilgili bilgileri Rusya’ya verecek!

Rusya, Suriye'de düşen savaş uçağının ardından İsrail'le ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu. O açıklamaların ardından İsrail harekete geçti. İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin başkanlığındaki bir heyetin, uçağın düşürülmesiyle ilgili ellerindeki bilgileri Rus yönetimine teslim etmek için Moskova’ya gideceği belirtildi.

İsrail düşen uçakla ilgili bilgileri Rusya’ya verecek!

İsrail, konuyla ilgili açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı. İsrail ordusunun hesabından yapılan açıklamada, “Hava Kuvvetleri komutanı ve ona eşlik eden ekip, yaşanan olayın tüm yönleriyle ilgili rapor ve İsrail ordusunun gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını sunacaklar” ifadeleri kullanıldı.

israil-twt

Daha önce de İsrail ordusu, Il-20 felaketiyle ilgili soruşturma için gerekecek tüm bilgiyi vermeye hazır olduklarını açıklamıştı.

Rusya'dan İsrail'e: Yanıtsız kalmayacak İlginizi Çekebilir Rusya'dan İsrail'e: Yanıtsız kalmayacak

RUSYA SERT TEPKİ VERMİŞTİ

Rusya, düşen uçaktan sorumlu tuttuğu İsrail’e karşı sert açıklamalarda bulunmuştu. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, İsrailli mevkidaşı Avigdor Liberman’la yaptığı telefon görüşmesinde, yaşananlara cevap verme haklarının olduğunu söylemişti.

Putin'den vurulan uçakla ilgili ilk açıklama İlginizi Çekebilir Putin'den vurulan uçakla ilgili ilk açıklama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...