Sözcü Plus Giriş

İsrail savaş uçakları, “El Aksa” kanalının Gazze’deki merkezine 10 füze attı. Saldırı sonucu kanalın merkezi tamamen yıkıldı.

Bombardıman sonucu bina yerle bir oldu. AA

Bombardıman sonucu bina yerle bir oldu. AA

Yıkım nedeniyle kısa süreliğine kesilen yayın başka bir merkezden yapılmaya devam etti.

Bombaların yaydığı alev kilometrelerce uzaklıktan bile görüldü. AA

Bombaların yaydığı alev kilometrelerce uzaklıktan bile görüldü. AA

İsrail’in saldırıları sonucu çevredeki birçok bina da zarar gördü.

İLGİLİ HABERİsrail yine saldırdı! Ölü ve yaralılar varİsrail yine saldırdı! Ölü ve yaralılar var

Gazze’den civardaki Yahudi yerleşim yerlerine roket atılmasının ardından İsrail ordusu, akşam saatlerinde Gazze’ye hava saldırısı başlatmıştı. İsrail saldırılarında 3 Filistinli şehit olmuş, 9 kişi de yaralanmıştı.

Öte yandan Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in dün akşam Gazze’nin güneyindeki Refah kentine yönelik
saldırısında yaralanan bir Filistinlinin şehit olduğunu duyurdu. Bununla birlikte, dünden bu yana şehit olanların sayısı 4’e yükselmiş oldu. Kudra, 8 yaralının sağlık durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.

Saldırıda televizyon binası çötü. AA

Saldırıda televizyon binası çötü. AA

Ordudan yapılan açıklamada, akşam saatlerinden bu yana Gazze’den 200’e yakın roket atıldığı, bu roketlerin 60’ının Demir Kubbe isimli hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği aktarılmış, atılan diğer roketlerin büyük bir bölümünün boş arazilere düştüğü ifade edilmişti.

AA

AA

İsrail tarafında ise 1’i ağır 21 İsrailli Gazze’den atılan roketler nedeniyle yaralanmış, ağır yaralı İsraillinin asker olduğu açıklanmıştı. AA

Son güncelleme: 09:10 13.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more