İsrail’e karşı boykot çağrısı… Binlerce imza toplandı!

Eurovision şarkı yarışmasını İsrail'in kazanmasının ardından sular durulmuyor. İzlanda, gelecek yıl yarışmaya ev sahipliği yapacak olan İsrail'e karşı boykot çağrısı yaparken, bu kapsamda 18 binden fazla imza toplandı. 

İsrail’e karşı boykot çağrısı… Binlerce imza toplandı!

İsveç devlet televizyonu SVT’nin haberine göre, ‘Eurovision'u İzlandalılara sevdiren adam’ olarak bilinen ünlü sanatçı Pall Oskar, imza attığı kampanyaya aynı zamanda sosyal medya hesabından da destek istedi.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın yayıncı kuruluşu İzlanda devlet televizyonu RUV’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, 18 bin imzanın İzlanda nüfusunun yüzde 4,8’ini oluşturduğu hatırlatılırken, toplanan imzaların televizyonun ileride Eurovision ile ilgili alacağı kararları etkileyebileceği kaydedildi.

İsveç’in Aftonbladet gazetesindeki haberde de, İzlandalıların İsrail’de yapılacak 64. Eurovision Şarkı Yarışması'nı boykot için başlatılan imza kampanyasının diğer ülkelere de hızla yayılabileceği belirtildi. Haberde, etkinliğin İsrail’den başka bir ülkeye taşınması ya da birçok ülkenin Eurovision’a katılmaması gibi bir ihtimalin bulunduğu değerlendirmesi yapıldı.

Portekiz’in Lizbon kentinde geçen cumartesi günü düzenlenen 63. Eurovision Şarkı Yarışması’nı “Toy” adlı şarkısıyla İsrail’i temsilen Netta Barzilay kazanmıştı. (AA)

Ortalığı karıştıran karikatür: Gelecek sene Kudüs'te İlginizi Çekebilir Ortalığı karıştıran karikatür: Gelecek sene Kudüs'te

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...