Sözcü Plus Giriş

İsveç’te 80 otomobil kundaklandı

İsveç'in ikinci büyük kenti Göteborg'da çete mensubu oldukları iddia edilen siyah giysili adamlar 80 otomobili kundakladı. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

06:20 -

Göteborg şehrinin 4 belediyesi Hjallbo, Trollhattan, Kronogarden, ve Ale’de 80 araba yakıldığı bildirildi. Şahısların arabaları yakmaları dün akşam saat 22.00 sularında başladı. Bir yangının yakınında bulanan yaşlı görgü tanığı şunları söyledi “Üç dört siyah giyimli adam gördüm. İçlerinden biri ateşli molotof kokteylini arabalara doğru attı. Sonra yüksek sesle bir patlama duyuldu” dedi.

Evden video filmi çeken genç bir görgü şahidi ise; “Siyah giyimli kişiler araçları ateşe verdiler. Daha sonra molotaf kokteyli ve benzin şişelerine benzer bir şeyler attılar ve olay yerinden hızlıca kaçtılar” dedi.

İHA

İHA

Göteborg’daki kurtarma servisi, alarm ve yönetim operatörü Dan Lindqvist “Arabalar 5 ayrı bölgede yakıldı. Binek arabaları, bir karavan, küçük bir kamyon tamamen kullanılmaz hale geldi. Yangınların çıktığı ilk 3 bölgede Frölunda, Hjallbo ve Trollhattan’da yangınlar söndürüldü. Yaralanan olup olmadığı hakkında bir bilgimiz yok” diye ifade etti. İHA

Son güncelleme: 07:28 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more