Sözcü Plus Giriş

Justin Trudeau, Onur Yürüyüşü’nde bayrak salladı

Eşcinsellerin haklarının aramak için bir kutlama şeklinde düzenlenen Onur Yürüyüşü Kanada'nın Vancouver kentinde gerçekleşti. Geçtiğimiz yıllarda da etkinliğe katılan Kanada Başbakanı Justin Trudeau da ön sıralarda bayrak salladı, farklı kostümlerle etkinliğe gelenlerle fotoğraf çektirdi.

09:23 -
Justin Trudeau, Onur Yürüyüşü’nde bayrak salladı

Kanada’nın Vancouver kenti önceki gün Onur Yürüyüşü’ne ev sahipliği yaptı. Türkiye son birkaç yıldır resmi olarak gerçekleşmeyen bu etkinliğin Kanada’da düzenlendiği sırada Kanada’nın Başbakanı Justin Trudeau da kentteydi. Onur Yürüyüşü’ne katılan Trudeau böylelikle 5. kez etkinliğe katılmış oldu.

Kanada Başbakanı, katılımcılarla selamlaştı ve sık sık fotoğraf çektirdi.

Kanada Başbakanı, katılımcılarla selamlaştı ve sık sık fotoğraf çektirdi.

2016 yılında başbakan olarak görev sırasında Onur Yürüyüşü’ne katılan ve bu alanda ilk başbakan olan Trudeau’ya bakanları Harjit Sajjan, Chrystia Freeland ve Jody Wilson-Raybould ile birlikte vekiller eşlik etti. Katılımcılarla fotoğraf çektiren Trudeau, “Vancour’daki Onur Yürüyüşü’ne geri dönmek çok heyecan verici. Bu camia için çok önemli bir etkinlik” dedi. Trudeau, eşcinsel hakları hakkında daha fazla adımlar atmayı planladığını dile getirdi.

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more