Sözcü Plus Giriş

Kaliforniya’daki yangınlar günlerdir kontrol altına alınamıyor!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'nin Kaliforniya eyaletinde günlerdir devam eden yangınlar bir türlü kontrol altına alınamıyor. Binden fazla ev ve iş yerinin kullanılmaz hale geldiği yangında ölenlerin sayısı 7'ye yükseldi. Şimdiye kadar 154 bin hektar alanın zarar gördüğü Kaliforniya yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulunan bilim insanları bu yıl ülkede çıkan en büyük yangın olduğunu belirtti.

05:59 -
Kaliforniya’daki yangınlar günlerdir kontrol altına alınamıyor!

Ölümcül Kaliforniya yangınları yetkililer tarafından eyaletin bugüne kadar gördüğü en büyük altıncı yangını olarak duyuruldu. Yetkililer, bir gecede 10 bin hektar alanın kül olduğu yangınlarda yaşamını yitirenlerin sayısının 7’ye yükseldiğini duyurdu.

BU YILIN EN BÜYÜĞÜ

Fotoğraf: Reuters

Fotoğraf: Reuters

Bilim insanları 154 bin hektar alanı kullanılamaz hale getiren yangınlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada San Francisco'nun 200 mil kuzeyinde başlayan yangının bu yıl ülkede çıkan en büyük yangın olduğunu belirtti.

BİNLERCE İTFAİYE ERİ GÖREV YAPIYOR

Bölgeden 40 bin kişinin tahliye edildiği bildirilirken yangınlarla mücadele için yaklaşık 14 bin itfaiye erinin görev yaptığı belirtildi.

Son güncelleme: 06:13 06.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more