Sözcü Plus Giriş

Kanadalı imam: Müslüman’ın ‘Mutlu Noeller’ dilemesi cinayetten bile büyük günah

Kanada'da görev yapan imam Şeyh Younus Kathrada'dan skandal bir açıklama geldi. İmam Kathrada, Müslüman gençlere 'Mutlu Noeller' dilemenin cinayetten bile büyük suç ve günah olduğunu söyledi.

20:50 -
Kanadalı imam: Müslüman’ın ‘Mutlu Noeller’ dilemesi cinayetten bile büyük günah

Hristiyan aleminin 24 Aralık’ta kutladığı Noel ile ilgili Kanada’da imamlık yapan Şeyh Younus Kathrada’nın Müslüman gençlere dikkat çeken bir vaaz verdi. İnternetten de yayınlanan videoda Kathrada, Müslüman’ın Mutlu Noeller dilemesinin cinayetten bile büyük suç ve günah olduğunu söylüyor.

“ONLARI NEDEN KUTLUYORSUN?”

‘Müslümanların Noel denen düzmece bayramla ilgili algılarından üzüntü duyduğunu’ belirten imam, Hıristiyan inanışlarından Müslümanların ‘rencide olması’ gerektiğini ileri sürdü. Kathrada, “Onlara Mutlu Noeller diyecekler bile çıkıyor. Onları neden kutluyorsun? Senin peygamberin mi doğan? Bunlar bir Müslüman için kabul edilebilir mi? Bunu kabul ederseniz onların inançlarını da mı onaylayacaksınız?”

İLGİLİ HABERTürkiye İmam Hatipliler Birliği: İslamı temsil eden biri saygı duyan insanlarla olmalıTürkiye İmam Hatipliler Birliği: İslamı temsil eden biri saygı duyan insanlarla olmalı

Zina, yalan ve cinayet gibi günahların gayri Müslümanları düzmece bayramlarında kutlamakla kıyaslandığında bir hiç olduğunu iddia eden Kathrada, Noel’le ilgili açıklamalarının Müslümanlara gayri-Müslümanlara zulmetme çağrısı olmadığını savundu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more