Sözcü Plus Giriş

Kaşıkçı brifingine davet edilmeyen senatör isyan etti: Derin devletin işi!

Türkiye'de çok konuşulan "derin devlet" terimi, ABD'de de ortaya çıktı. Üstelik Amerikan "derin devletini" ifşa eden bizzat Amerikan bir senatör oldu. Kentucky Senatörü Rand Paul, CIA Başkanı Gina Haspel'in Senato'da özel olarak seçtiği bazı senatörlere Kaşıkçı cinayeti brifingi verip, kendisinin bu brifinge davet edilmemesine isyan etti.

Zeynep GÜRCANLI
12:23 -
Kaşıkçı brifingine davet edilmeyen senatör isyan etti: Derin devletin işi!

Senato’da basın toplantısı düzenleyerek, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin brifinge sadece “bazı senatörlerin” davet edilmesini protesto elen Paul, Twitter hesabından da bu durumu “ABD derin devletine” bağladı.

Cumhuriyetçi Senatör Paul, twitter mesajında, “Derin devletin ne olduğunu bilmek istiyor musunuz? CIA Başkanı ABD Senatosu’na geliyor, ancak özel seçilmiş az sayıdaki Senato üyesine brifing veriyor. Neden tüm senatörler neler olup bittiğini bilmesinler? Derin devlet herkesi karanlık içinde bırakmak istiyor. Bu sadece gülünç ! ” ifadesini kullandı.


CIA Başkanı Haspel dün Senato’da bir grup Amerikalı senatöre Kaşıkçı cinayeti konusunda ABD’nin elindeki bilgi ve kanıtlara ilişkin brifing vermiş, brifing sonunda basına açıklama yapan senatörler bulguların tümünün cinayetin sorumlusu olarak Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ı gösterdiğini açıklamışlardı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more