Sözcü Plus Giriş

Kim, fotoğrafçıyı fena şaşırttı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un geçen hafta Güney Kore lideri Moon Jae-in ile birlikte sınırdaki Panmunjom'da yaptığı tarihi zirve sırasında çekilen ilginç bir görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde Kim, Güney Koreli mevkidaşı Moon ile el sıkışmak için gelen eşi Ri Sol Ju'nun önünü kesen foto muhabirini elinin tersi ile itiyor.

Güncellenme: 14:41, 02/05/2018
Kim, fotoğrafçıyı fena şaşırttı

Kuzey Kore lideri Kim’in, geçen hafta Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile birlikte gerçekleştirdiği tarihi zirve sırasında hiç yayınlanmayan görüntüler ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, görüntülerde Moon’un eşi Kim Jung-sook ile Kim’in eşi Ri Sol Ju içeriye girerken bir foto muhabirinin First Lady’lerin fotoğraflarını çekmek için Moon’un önüne geçtiği görülüyor.

Bu durumu fark eden Kim Jong-Un ise Moon ile el sıkışmak için gelen 28 yaşındaki eşine yol açmak için foto muhabirini elinin tersi ile itiyor.

Fotoğrafçı ise tepkinin ardından köşeye çekiliyor.

 

Tarihi zirvede liderler, iki ülke arasındaki 65 yıllık ateşkesi barış anlaşmasına çevirmek ve Kore Yarımadası’nın nükleer silahlardan tamamen arındırılması için birlikte çalışma sözü vermiş, Kuzey Kore ayrıca Punggye-ri nükleer tesisini kapatmayı planladığını açıklamıştı.

Zirvede iki ülkenin First Lady’leri de ilk kez görüşmüştü.

Yayınlanma Tarihi:14:17,