Sözcü Plus Giriş

KKTC’de okullar bugün de tatil!

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle okulların bugün de tatil edildiğini açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün için ilk ve orta dereceli tüm kamu ve özel okullarda eğitime ara verilmesine karar verildiği ifadesine yer verildi.

23:15 -

Kıbrıs Adası'nda üç gündür devam eden şiddetli yağış ve fırtına hayatı felç etti. Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Fotoğraf: AA

Fotoğraf: AA

Ada genelindeki yağışlar sonucu ev ve iş yerlerini su basarken, Girne-Lefkoşa yolunun zaman zaman trafiğe kapandığı görüldü. Bazı bölgelerde araçların sulara kapılarak sürüklendiği ve ağaçların devrildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Yoğun yağış nedeniyle Mersin ve KKTC'de okullar tatil edildiSon dakika... Yoğun yağış nedeniyle Mersin ve KKTC'de okullar tatil edildi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise, yaşanan felaket nedeniyle yaptığı açıklamasında “Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sel felaketi ve dört gencimizin sel sularına kapılarak üçünün can vermesi, birinin kaybolması hepimizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Kötü hava koşullarının neden olduğu su baskınları çok sayıda yurttaşımızın mağduriyet yaşamasına yol açmıştır. Devletimizin tüm birimleri yaraları hızla bir şekilde sarmaya gayret etmektedir.Halkımızın da bu çalışmalara mümkün olan her türlü katkıyı vereceğinden ve sorun yaşanan yerlerle dayanışma içinde olacağından hiçbir kuşkum yoktur” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: AA

Fotoğraf: AA

 

İLGİLİ HABERMersin Valiliği: 'Okullar yarın da tatil' haberleri asılsızMersin Valiliği: 'Okullar yarın da tatil' haberleri asılsız

Yağışlar sebebi ile KKTC'de dün de eğitime ara verilmişti. İHA

Fotoğraf: AA

Fotoğraf: AA

Son güncelleme: 00:36 07.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more