Sözcü Plus Giriş

Köpeğini sokak ortasında susuz bıraktı… Bunu görenler ise…

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da 30 dereceye yakın sıcakta köpeğini susuz bırakan bir turist, "hayvana kötü davrandığı gerekçesiyle" gözaltına alındı.

null
Güncellenme: 15:53, 06/07/2018
Köpeğini sokak ortasında susuz bıraktı… Bunu görenler ise…

Amsterdam polisinin sosyal medya üzerinden duyurduğu olay, Çarşamba günü öğleden sonra, “başkentin kalbi” sayılan Nieuwendijk’ta meydana geldi.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre köpeğiyle birlikte alışveriş sokağında dolaşan erkek turist, bir süre sonra aldığı uyuşturucunun etkisiyle sokağın köşesinde uykuya daldı.

Bir süre sahibinin başında bekleyen köpek, susuzluğa dayanamayınca çevredeki dükkanlara girerek su aramaya başladı. Bir giysi mağazasının çalışanları köpeğe su vererek, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis, turisti uyandırarak, “köpeğine karşı gereken özeni göstermediği gerekçesiyle” gözaltına aldı. Köpeğe de el koyan ekipler, hayvanı veterinere götürerek sağlık kontrolünden geçirdi.

Savcılık, 24 saat hücrede tutulduktan sonra serbest bırakılan ve köpeğine iyi davranma sözü veren turiste, hayvanın iade edilmesini kararlaştırdı