Sözcü Plus Giriş

Kraliyet ailesi açıkladı, İngilizler rahat nefes aldı!

Futbol merakı üst seviyede olan İngiltere'de bugün yapılan bir açıklama ülkeye rahat bir nefes aldırttı. Kraliyet ailesi ve futbol çılgınlığının aynı seviyede olduğu ülkede bu yıl Prens Harry ve Meghan Markle'ın düğünü ile FA Cup finalinin çakışmayacağı açıklandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:18, 12/02/2018
Kraliyet ailesi açıkladı, İngilizler rahat nefes aldı!

Kensington Palace tarafından yapılan açıklamada Prens Harry ile Meghan Markle’ın düğün törenleriyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Aynı gün ülkenin önemli spor etkinliklerinden FA Cup finalinin de olması, binlerce İngiliz’in kafasına, “Düğünle maç çakışacak mı? Hangisini izleyeceğiz” sorularını getirmişti.

İlginizi ÇekebilirPrens Harry'nin nişanlısı daha çok vergi verecekPrens Harry'nin nişanlısı daha çok vergi verecek

Fakat Kensington Sarayı, düğün programının detaylarını paylaşarak İngilizlere adeta rahat bir nefes aldırttı. Yapılan açıklamada düğün töreninin 19 Mayıs günü saat 13:00’te gerçekleşeceği açıklandı. Böylelikle aynı gün yerel saatle 17:30’da gerçekleşecek maç ile çakışmayacak.

mar

Öte yandan düğünün St. George’s Chapel’de gerçekleşeceği belirtilirken, çiftin nikahını Justin Welby kıyacak. Töreni Windsor dekanı Rahip David Conner yönetecek. Çiftin at arabası üzerinde Castle Hill, Kings Road, Albert Road, Long Walk ve Windsor Castle rotasını izleyerek halkı selamlayacak.

Etkinlikten sonra Galler Prensi’nin ailesi ve yakınları için özel bir resepsiyon organize ettiği açıklandı.

Yayınlanma Tarihi:10:12,