Reklamsız Sözcü

Kraliyet ailesinde fotoğraf krizi… Törende kapıştılar

İspanya, kraliyet ailesinin Paskalya kutlamaları sırasında çekilen görüntüleri ile şoke olmuş durumda.

android-time 09:39
Kraliyet ailesinde fotoğraf krizi… Törende kapıştılar
İspanya, kraliyet ailesinin Paskalya kutlamaları sırasında çekilen görüntüleri ile şoke olmuş durumda.

Pazar günü İspanya kraliyet ailesi, Paskalya’yı kutlamak amacıyla Palma de Mallorca Katedrali’ne gitti. Ayinin ardından aile üyeleri henüz katedralin içindeyken Kraliçe Letizia ve 79 yaşındaki kayınvalidesi Kraliçe Sofía arasında yaşanan gerginlik kamera görüntülerine yansıdı.

4acb9a1200000578-5574999-image-a-37_1522786804002

BBC Türkçe’nin haberine göre videoyu yayımladıktan sonra silinen bir Twitter hesabıyla dolaşıma giren görüntüler sosyal medyada büyük olay yarattı. Görüntülerde Kral Felipe’nin annesi Kraliçe Sofía, iki torunuyla beraber fotoğraf çektirmek için poz vermeye çalışırken görülüyor. Felipe’nin eşi Kraliçe Letizia ise, kollarının altına torunları 10 yaşındaki Sofía ve 12 yaşındaki Leonor’u alan Kraliçe Sofía’nın sürekli önüne geçerek fotoğraf çektirmelerine engel oluyor.

4acb9a0e00000578-5574999-image-a-39_1522786816418

Hatta Kraliçe Letizia, Sofia’nın torununun omzu üzerindeki elini indirmek için hamle yapıyor, bunun üzerine kayınvalide gelininin kolunu itiyor. Bu durumu şaşkın bir suratla izleyen Kral Felipe ise iki kadının yanına gelerek bir şeyler söylüyor. Biraz arkalarında bulunan Kral Felipe’nin babası eski kral Juan Carlos da gerginliği şaşkınlıkla izliyor.

Bozulan ilişkiler

İspanya kraliyet ailesinin hep beraber kameralar karşısına geçmesi birçok açıdan büyük bir önem teşkil ediyordu. Normalde kamuoyunun gözlerinden sürekli uzak tutulan ailenin çocukları Sofía ve Leonor, nadir olarak bir etkinliğe katılmıştı. Eski kral Juan Carlos ise 2014 yılında tahtını oğluna bırakmasının ardından ilk defa bir Paskalya ayinine katılıyordu.

İspanya’da ekonomik krizin patlak vermesinin ardından, Juan Carlos’un yaptığı harcamalar ve kendisine yöneltilen yolsuzluk suçlamaları kraliyet ailesinin itibar kaybetmesine yol açmıştı. Bu yüzden Juan Carlos koltuğunu oğlu Felipe’ye bıraktı.

İspanyol El Pais gazetesi, bu görüntülerin iki kraliçe arasında kötüleşen ilişkilerin bir yansıması olduğunu söyledi. İki kadın arasındaki ilişkiler başlarda çok iyiyken son zamanlarda soğumuştu.

Nişanlandıkları sırada eskiden televizyon sunuculuğu yapan Letizia özellikle Sofìa’ya teşekkür etmiş, daha sonra da kayınvalidesine verdiği destek için sık sık minnettar olduğunu dile getirmişti. Ancak son zamanlarda torunlarına düşkün olan Kraliçe Sofìa’nın kızları istediği kadar görememesi ikili arasında sorun yaratmıştı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:5105.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more