Kremlin: Ölenlerin bizimle bağlantısı yok

Kremlin Rus sivillerin Suriye'de ölmüş olabileceğini ancak ölenlerin Rus silahlı kuvvetleri ile hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi.

Kremlin: Ölenlerin bizimle bağlantısı yok

Suriye’de Cumhurbaşkanı Beşar Esad’dan yana çarpışan paralı askerlere yakın kişiler, ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin 7 Şubat’ta Deyr el Zor vilayetinde Esad yanlısı güçlerle yaptığı çarpışmalarda, Rus paralı askerlerin ağır kayıplar verdiklerini söylemişlerdi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, gazetecilerle yaptığı telekonferansta bu kayıplar hakkında elinde bilgi olmadığını söyledi.

Rus askeri yetkilileri, çarpışmaya giren Esad yanlısı milislerin keşif görevi yaptıklarını ve hiçbir Rus askerinin o sırada bölgede olmadığını söylemişti. Ancak gayri resmi olarak Esad’dan yana savaşan Ruslardan bazıları, Reuters’e yaptıkları açıklamada, en az iki Rus vatandaşının çarpışmalarda öldüğünü söylediler. Amerikalı bir yetkili de koalisyon güçleri ve koalisyonun desteklediği Suriye Demokratik Güçleri ile çarpışan Esad yanlısı savaşçılardan 100 kadarının öldüğünü söylemişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...