Sözcü Plus Giriş

Kritik görüşmeye 10 gün kala konuştu: Hayatım boyunca buna hazırlandım

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya lideri Putin'le yapacağı görüşmeye 10 gün kala önemli açıklamalarda bulundu. Yöneltilen eleştirilere yanıt veren Trump, 'bu görüşmeye tüm hayatı boyunca hazırlandığını' söyledi.

null
Güncellenme: 13:27, 06/07/2018
Kritik görüşmeye 10 gün kala konuştu: Hayatım boyunca buna hazırlandım

Montana’da konuşan Trump, 16 Temmuz’da Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de Putin’le yapacağı görüşme hakkında açıklamalarda bulundu.

Rus liderle yapacağı buluşmaya ilişkin eleştiriler karşısında Putin’le iyi bir görüşme gerçekleştirmeyi beklediğini söyleyen Trump, bunun sonucunda iyi bir ilişki kurulabileceğini belirtti.

trump-montana-reuters-3

Trump, “Rusya da dahil tüm ülkelerle iyi ilişkilere sahip olmak güzel bir şey ve Putin iyi bir insan” diye ekledi. Trump, kendisinin diplomatik acemiliği nedeniyle görüşmenin ulusal çıkarlara zarar vereceği algısına da tepki gösterdi.

ABD Başkanı, “Putin, iyi derecede hazırlanmış durumda. Ben hazır olacak mıyım? Tamamen hazırım. Bunun için hayatım boyunca hazırlık yaptım. Bana güvenin, sadece güzel şeyler yapacağız ve belki güzel bir ilişki de kurarım” ifadelerini kullandı.