Sözcü Plus Giriş

Kritik yemekte ayakkabı detayı

Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin bu hafta gerçekleştirdiği Ortadoğu temasları sırasında duraklarından biri İsrail'di. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu Shinzo Abe ve eşi Akie Abe'yi konuk etti. Çekilen grup fotoğrafında masada yer alan bir yemek dikkat çekerken birçok sosyal medya kullanıcısı buna tepki gösterdi.

Sozcu.com.tr
10:29 -
Kritik yemekte ayakkabı detayı

Uluslararası kamuoyunun gözünü bir an bile ayırmadığı Ortadoğu bugün yeniden gündemdeydi… Bunun sebebi ise Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin bir heyetle İsrail ve Filistin’i ziyaret etmesiydi. Abe görüşmelerini yaparken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşi Sara Abe çiftini akşam yemeğine davet etti.

cikolata-ayakkabi-twitter

Yoğun geçen görüşmelerin ardından masaya oturan liderler ve eşleri yemek eşliğinde sohbet etmeye devam etti. Çekilen grup fotoğrafında ise bir detay çok dikkat çekti. Netanyahular ile Abeler’in bir arada olduğu ve şefle çekilen fotoğraflarında masada 4 adet ayakkabı olduğu görüldü. Diğer fotoğraflarda ise bu ayakkabının aslında bir çikolata olduğu ve içinde de özel üretim çikolata olduğu görülüyor.

Japon kültüründe eve girmeden önce ayakkabıların çıkarıldığını ve Japonların bu konuda çok hassas olduğunu dile getiren sosyal medya kullanıcıları İsrail yönetimine böyle bir yemek sundukları için tepki gösterdi. İsrail basını konuyla ilgili bir detay vermezken Shinzo Abe’nin İran’ın imzaladığı nükleer anlaşmayı desteklediğini söylediğini aktardı.

Son güncelleme: 10:32 04.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more