Sözcü Plus Giriş

Macron’dan flaş veliaht prens kararı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Arjantin'deki G20 Zirvesi'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman (MBS) ile görüşeceğini açıkladı.

21:14 -
Macron’dan flaş veliaht prens kararı!

Macron, resmi temaslarda bulunmak ve hafta sonu düzenlenecek G20 Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Devlet Başkanı Mauricio Macri ile ortak basın toplantısı düzenledi. Zirvede Avrupalı ülkelerle gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini görüşeceğini belirten Macron, cinayete ilişkin tüm gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi.

İLGİLİ HABERFransa teyakkuzda... Macron'a suikast engellendiFransa teyakkuzda... Macron'a suikast engellendi

KAŞIKÇI CİNAYETİNİ GÖRÜŞECEK

Macron, 30 Kasım-1 Aralık’ta Arjantin’de düzenlenecek G20 Zirvesi’nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya geleceğini ve görüşmede Kaşıkçı cinayetini ele alacaklarını açıkladı.

İLGİLİ HABERMacron'dan Türkiye'ye ABD karşısında destek: Erdoğan'ın Türkiyesi Atatürk Türkiyesi değil ama...Macron'dan Türkiye'ye ABD karşısında destek: Erdoğan'ın Türkiyesi Atatürk Türkiyesi değil ama...

“Türkiye ve Suudi Arabistan’da yürütülen soruşturmanın devam etmesini, olayın aydınlatmasını ve uluslararası toplumun bu sürece dahil olmasını istiyorum.” ifadelerini kullanan Macron, Yemen konusunda önceliğinin insani yardımların hızlı bir şekilde ulaşması, savaşın bitmesi ve siyasi bir sürecin başlaması olduğunu da sözlerine ekledi. AA

Son güncelleme: 21:21 29.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more