Sözcü Plus Giriş

Melania Trump uçakta kavga etti, yetkilinin görevden alınmasını istedi

ABD'de first lady Melania Trump, geçen ay yaptığı Afrika gezisi sırasında kıyafetlerinden uçakta yaptığı yer kavgasına kadar pek çok açıdan haberlere konu olmuştu. Trump şu sıralar Afrika gezisinde, yer için uçakta kavga ettiği Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Mira Ricardel'in görevden alınmasını istemesiyle konuşuluyor.

13:39 -
Melania Trump uçakta kavga etti, yetkilinin görevden alınmasını istedi

ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, Afrika gezileri sırasında uçakta yer kavgası yaptığı Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Mira Ricardel ile ilgili “Ricardel, artık Beyaz Saray’a hizmet onurunu hak etmiyor” yorumunu yaptı ve Ricardel’in görevden alınmasını istedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre Beyaz Saray ve Ulusal Güvenlik Konseyi bu konuda henüz açıklama yapmadı.

“SAVUNMA BAKANIYLA DA KAVGALI”

Wall Street Journal gazetesine göre first lady, yedi ay önce Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın yardımcılığına getirilen Ricardel Ricardel’i kendisi ve ekibi hakkında “olumsuz haberler” yaymakla suçluyor. Gazete, Melanie Trump’ın Savunma Bakanı James Mattis’le de “personel seçimi ve siyasi görüş ayrılıkları nedeniyle” defalarca tartıştığını yazdı.

Ancak first lady’nin sözcüsü, Melania Trump ile Kelly arasında anlaşmazlık olduğu iddialarını reddetti.

Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly ve İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen’i de görevden almaya hazırlandığı iddia ediliyor.

İLGİLİ HABERMelania Trump'ın Afrika kıyafetleri gündem olduMelania Trump'ın Afrika kıyafetleri gündem oldu
Son güncelleme: 13:42 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more