Sözcü Plus Giriş

Metrodaki kavga raylarda bitti!

ABD'de bir metro istasyonundaki polisin beş kişilik grupla mücadelesi sosyal medyada hızla yayıldı. Polisle grup arasındaki mücadele raylarda son buldu.

Sozcu.com.tr
12:52 -

ABD’nin New York kentinde East Broadway metro istasyonu ilginç bir kavgaya sahne oldu. Bir kadın yolcuya yönelik taciz ihbarı üzerine istasyona gelen polis, evsiz oldukları öne sürülen beş kişi ile karşılaştı.

Grup, uyarılara rağmen istasyonu terk etmezken polisin üzerine yürüdü. Polisin tek başına beş kişiye copla karşılık verdiği anlar sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Video, polisin gruptakileri uzaklaştırmaya çalışırken bir kişinin raylara düşmesinin ardından sona eriyor.

Sosyal medyada videonun devamında ne olduğu merak edilirken, yetkililer polisin seferlerin durması için anons yaptığını ve raylara düşen kişiyi kurtardıktan sonra beş kişinin gözaltına alındığı açıkladı.

New York Polis Departmanı’nın Twitter hesabından paylaşılan videoya, “Üniformaların içindeki kadın ve erkeklerin her gün yaptıkları bir şey. Vatandaşların korunmasını sağlamak için ne tür olursa olsun, her türlü tehlikeyle yüzleşmek. (Videodaki) cesaretli memurumuzun yaptığı da budur” notu düşüldü.  Polisin kimliği ise açıklanmadı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more