Sözcü Plus Giriş

Moskova’da bomba paniği: 12 gar boşaltıldı

Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir dizi alışveriş merkezi ve bir tren garı, bomba ihbarı içeren telefonların gelmesi ardından tahliye edildi.

15:38 -
Moskova’da bomba paniği: 12 gar boşaltıldı

İhbarların ardından Moskova’nın en işlek istasyonlarından biri olan Kiev Garı’nın ve 12 alışveriş merkezinin tahliye edildiği kaydedildi. Tahliye edilen alışveriş merkezlerinin isimleriyse şöyle sıralandı: Gorod, Gorbuşkin dvor, Viva, Atrium, Zvezdoçka, Tsvetnoy, Elektronika na Presne, Zvezda, Kapitoliy, Gagarinskiy, Megapolis, Horoşo.

Öte yandan alışveriş merkezlerinden tahliye edilenlerin sayısı 3 bin 750 olarak verilirken, kordon altına alınan tüm binalarda bomba olması ihtimaline karşı kontrollerin devam ettiği belirtildi.

Bomba ihbarı içeren telefonların yurt dışından geldiği ve söz konusu kişilerin kimliklerinin belirlenmeye çalışıldığı vurgulandı.

Rusya’da geçen sonbaharda birbiri ardına gelen bir dizi bomba ihbarı nedeniyle alışveriş merkezleri, garlar ve çeşitli yerlerden toplam 350 bin kişi tahliye edilmişti. Hepsi asılsız çıkan bu ihbarlarından ‘telefon terörizmi’ olarak bahsedilmeye başlamıştı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more