Münih’te tren istasyonunda panik… Polisleri anlamayınca arbede yaşandı

Almanya'nın en işlek tren istasyonlarından biri olan ve aynı zamanda hattın merkezi olarak kullanılan Münchner Hauptbahnhof'ta panik yaşandı. 21/22 numaralı platformda elinde bıçak olan bir adam güvenlik görevlilerini harekete geçirdi. Görevlilerle, Sri Lankalı adam arasındaki gerilim anbean görüntülendi.

Münih’te tren istasyonunda panik… Polisleri anlamayınca arbede yaşandı

Almanya’nın güneyindeki Münih bugün heyecanlı dakikalar yaşadı… Kentin merkez istasyonunda elinde bıçak olan bir adam gören yetkililer durumu polise bildirdi. Kısa bir süre sonra olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken, elinde bıçak olan adamı uyardılar.

bicak-bild

Fakat uyarılara kulak asmayan ve kendi kendine konuşan adam polislerin hem İngilizce hem de Almanca konuşmasına rağmen istifini bozmadı. Polisin biber gazı sıkmasına rağmen elindeki bıçağı bırakamayan adama müdahale edildi. Sri Lankalı olduğu öğrenilen ve 32 yaşında olduğu belirlenen adamın elinde 13 santimetre uzunluğunda bir bıçak olduğu açıklanırken, bir polis memurunun bıçakla yaralandığı ifade edildi.

bicak-billd

Federal Polis Sözcüsü Wolfgang Hauner, “Yakalama operasyonu sırasında bir memur yaralandı” ifadesini kullandı. İsmi açıklanmayan Sri Lankalı adamın Polonya’da yaşadığı ve Almanya üzerinden Fransa’ya oradan da Kanada’ya gitmeyi planladığı belirtildi. Sri Lankalı adam hakkında soruşturma açıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...