Sözcü Plus Giriş

Musk’tan Mars itirafı: Muhtemelen öleceksiniz

Elon Musk, ABD'de düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, Mars'a gidecek ilk insanlar için, "Çok riskli ve zor bir görev. Ölüm riski çok yüksek" dedi.

Sozcu.com.tr
09:36 -
Musk’tan Mars itirafı: Muhtemelen öleceksiniz

ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen ‘South by South West (SXSW)’ konferansına katılan Elon Musk, Mars projesiyle ilgili soruları yanıtladı.

Gelecek yıl Mars’a kısa test uçuşları yapılabileceğinin sinyalini veren Musk, “Sanıyorum, gelecek yılın ilk yarısında yukarı aşağı kısa uçuşlar yapabileceğiz” dedi.

SpaceX’in 2022’de kızıl gezegene kargo görevine çıkacağına değinen Musk, bunun insan ırkının Mars’ta kolonileşmesi için ilk adım olduğunu söyledi.

musk-reuters-2

Musk, söz konusu görevin başarılı olması durumunda diğer şirketler ve ülkeler de içinde öncü olacaklarını düşündüklerini ifade etti.

İLGİLİ HABERFalcon Heavy'nin uzaya götürdüğü Tesla Roadster'in konumunu takip edebilirsinizFalcon Heavy'nin uzaya götürdüğü Tesla Roadster'in konumunu takip edebilirsiniz

Mars’a gitme fikrinin heyecan verici olduğunu ancak ilk gidecek kişilerin büyük bir risk alacağını belirten Musk, “Çok zor, tehlikeli ve ölüm riskinin yüksek olduğu bir görev” diye konuştu.

Mars’ta hayatın hem mümkün hem de gerekli olduğuna inanan Musk, ‘nükleer çatışma halinde üçüncü dünya savaşı çıkma ihtimalinde girilecek karanlık çağdan’ korktuğunu, Mars’ın insan ırkı için hem kurtuluş hem de yeniden hayata gelmek için gerekli olduğunu söyledi.

Son güncelleme: 10:15 12.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more