Reklamsız Sözcü

NATO’dan Sözcü’ye Afrin açıklaması

TSK'nın başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu hakkında NATO, Sözcü'ye özel açıklamalarda bulundu. İsmi açıklanmayan üst düzey bir yetkili, "NATO'nun Suriye'de bir varlığı yoktur. Türkiye kırılgan bir bölgede bulunuyor ve terörizmden ciddi hasar gördü. Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır" ifadesini kullandı.

Yiğit Can KAYTMAZ
16:05 -
NATO’dan Sözcü’ye Afrin açıklaması

TSK’nın başlattığı ve terör örgütleri KCK, PKK, PYD ve IŞİD’e karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu hakkında NATO’dan ilk açıklama geldi. İsmini açıklamayan NATO yetkilisi bölgede yaşananlarla ilgili konuştu ve Türkiye’ye destek verdi.

İLGİLİ HABERİlk köy PYD-PKK'dan alındı! Afrin operasyonunda son durum...İlk köy PYD-PKK'dan alındı! Afrin operasyonunda son durum...
Yapılan açıklamada, “Türkiye tehlikeli bir coğrafyada yer alıyor ve terörizmden çok zarar gördü. Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır fakat bunun uygun ve ölçülü bir şekilde yapılması gerek” dedi.İLGİLİ HABERAfrin'de flaş gelişme: DSG'den kopuşlar başladıAfrin'de flaş gelişme: DSG'den kopuşlar başladı
Açıklamada, NATO’nun Suriye’de bir varlığının olmadığı belirtilirken, Küresel Koalisyon olarak NATO’nun odak notkasının IŞİD’i ortadan kaldırmak olduğu kaydedildi. İsmini açıklamayan yetkili, Türkiye’nin NATO müttefiklerine Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili bilgi verdiğini söylerken, Genel Sekreter Stoltenberg’in Türk liderlerle düzenli olarak iletişimde olduğu ve geçtiğimiz salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefon üzerinden temasta bulunduğunu kaydetti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:45 23.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more