Sözcü Plus Giriş

Netanyahu ilk defa sorgulandı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi Bezeq'in de dahil olduğu yolsuzluk soruşturması kapsamında ilk defa ifade verdi. Netanyahu ve eşi hakkındaki iddialar arasında, çiftin rüşvet aldığı da var.

Sozcu.com.tr
10:39 -
Netanyahu ilk defa sorgulandı

İsrail siyasetinde tartışma yaratan soruşturma devam ediyor… Ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi Bezeq’in de dahil olduğu soruşturma kapsamında bugün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ilk defa polis tarafından sorgulandı.

İLGİLİ HABERİsrail'de şok... Netanyahu yolsuzluk soruşturmasına giriyorİsrail'de şok... Netanyahu yolsuzluk soruşturmasına giriyor

Yolsuzluk, rüşvet ve usulsüzlük kapsamında başlatılan soruşturmada, Netanyahu ve eşinin yakın ilişkileri mercek altına alındı. Geçtiğimiz hafta İsrail polisi ülkenin en büyük telekom şirketlerinden Bezeq'i Eurocom isimli şirket aracılığyla yöneten Shaul Elovitch ile birlikte Elovitch'in eşi ve Bezeq'in CEO'su ve Netanyahu'nun yakın arkadaşı Stella Handler'ı gözaltına almıştı.

Sorgu sırasında Netanyahu’nun ne dediğine dair bir açıklama yapılmazken, İsrail Başbakanı iddiaları yalanlamış ve yaşananları “Cadı avı” olarak değerlendirmişti.

Son güncelleme: 10:41 02.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more