Sözcü Plus Giriş

O da İtalya’nın Bergen’i! Hayatını karartan sevgilinin cezası belli oldu

İtalya'da eski Miss İtalya finalistlerinden Gessica Notaro'nun yüzüne asit atarak bir gözünü kaybetmesine yol açan eski sevgilisine 15 yıl 5 ay 20 gün hapis cezası verildi.

09:13 -
O da İtalya’nın Bergen’i! Hayatını karartan sevgilinin cezası belli oldu

2007’de Miss İtalya güzellik yarışmasına katılan, modellik yapan ve Rimini kentinde bir yunus akvaryumunda çalışan Notaro, Ocak 2017’de eski erkek arkadaşı Edson Tavares’in asitli saldırısına uğramıştı.

Notaro, Tavares’in ayrılmalarının ardından uzun süre peşini bırakmayarak kendisini rahatsız etmesi üzerine Tavares hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

Tavares ve Notaro

Tavares ve Notaro

30 yaşındaki Tavares, 10 Ocak 2017’de düzenlediği hidroklorik asitli saldırının ardından açılan davada ilk olarak geçen yıl 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz aşamasında Bologna İstinaf Mahkemesi’nin kararı ise dün açıklandı.

Mahkeme cezayı 15 yıl 5 ay 20 gün hapis olarak değiştirdi. Cezayı olumlu karşılayan Notaro, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, “Tabii ki 18 yıl hapis alsaydı daha iyi olurdu ama bu cezadan da memnunum” dedi.

Notaro.

Notaro.

Notaro, “Mahkemede karar okunurken Edson dönüp bana baktı. Provokatif bir tavrı vardı. Bu şekilde bitmesi inanılmaz, bir film gibi. 3 yıl boyunca beraber uyuduğum biriydi. Ama bunu kendisi istedi” dedi.

29 yaşındaki Gessica Notaro, saldırı sonrasında İtalya’da kadına karşı şiddetle mücadelenin tanınmış isimlerinden biri haline gelmişti. Notaro, daha önce yaptığı açıklamalarda da “Bana ne yaptığını herkesin görmesini istiyorum. Bu aşk değil” demişti.

Son güncelleme: 09:19 17.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more