Sözcü Plus Giriş

Ofis masası tuvaletten 400 kat daha tehlikeli

İngiltere'de yapılan bir araştırma, ofis masalarındaki bakterilerin klozetten yaklaşık 400 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. İngiltere'nin çok okunan tabloidlerinden The Sun'da yer alan haberde, ofis masalarını antibakteriyel bezlerle silmek tavsiye ediliyor.

Sozcu.com.tr
11:32 -
Ofis masası tuvaletten 400 kat daha tehlikeli

İngiltere’de bir ofis ürünleri şirketi tarafından yapılan araştırma, her gün çalıştığımız ofislerin aslında çok tehlikeli olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan araştırmaya katılan 1000 çalışanın ofis masasında yapılan incelemede ortalama olarak bir ofis masasının 6 santimetrekaresinde yaklaşık 20.961 bakteri bulunuyor.

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Sun’da yer alan haberde ofis masalarında bulunan bakterilerin klozette bulunanlardan yaklaşık 400 kat daha fazla olduğu ifade edilirken, elde edilen sonuçlara göre bu bakteriler arasında mide rahatsızlığı, ishal, cilt enfeksiyonları ve kusmaya sebep olabilecek olanların yer aldığı ifade edildi.

bakteria

İngiltere’de yapıldığı için uzunluk birimi olarak inç kullanılan araştırmada diğer aksesuar ve araçlar da incelendi. Buna göre, bilgisayar klavyesinin her 6 santimetrekarelik alanında yaklaşık 3295 bakteri bulunurken, bilgisayar mouse’unda 1.676 bakteri bulundu. Akıllı telefonlarda ise yaklaşık 25.127 bakteri olduğu yer alırken araştırmada ofislerdeki mutfaklar da masaya yatırıldı.

bakte

Yapılan araştırmada su ısıtıcının üzerindeki 6 santimetrekarelik alanda 2.483 bakteri bulunurken, muslukta 1.331 bakteri bulunduğu ifade edildi.

Son güncelleme: 11:37 03.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more