Öyle bir video paylaştı ki… Kendisine köle arıyor!

Kuveyt'te çektiği makyaj videolarıyla fenomen olan Sondos Alqattan, hükümetin ev işçilerinin haklarında iyileştirmeye gitmesi üzerine skandal açıklamalarda bulundu. Alqattan, çalışanların haftada bir gün izin yapması ve pasaportlarını teslim etmemesini eleştirdi.

Öyle bir video paylaştı ki… Kendisine köle arıyor!

Instagram’da 2.3 milyon takipçisi bulunan makyaj blogger’ı Sondos Alqattan, ülkesi Kuveyt’te ev işçileri için yapılan düzenlemeler sonrasındaki açıklamalarıyla baltayı taşa vurdu.

Alqattan, Kuveyt hükümetinin Filipinli çalışanlara her hafta bir izin günü verilmesini sağlayan ve pasaportlarını teslim etmeme hakkını tanıyan reformlarını ağır bir dille eleştirdi.

alqattan-instagram

Instagram’da bir video paylaşan Alqattan, “Bu son getirilen yasa çok saçma. Açıkçası doğru bulmuyorum. Bir hizmetçi her hafta bir gün izin aldığında bu ayda dört gün eder. İzin günlerinde dışarıda olacaklar. Elinde pasaportuyla bir hizmetçinin izin günlerinde ne yapabileceğini bilen var mı? Nasıl olur da evinizde çalışan bir hizmetçiye pasaportunu teslim edebilirsiniz? Ya aniden ülkelerine dönerlerse, o zaman kim benim mağduriyetimi giderecek? Bundan sonra asla Filipinli bir hizmetçiyi işe almayacağım” kullandı.

instagram.com/p/Bh4KC2TH29F/" target="_blank">Sondos Alqattan سندس القطان (@sondos_aq)’in paylaştığı bir gönderi ()

Alqattan bu ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti. İşçilere en temel haklarına bile çok gören kadının ‘resmen köle aradığı’ yorumları yapıldı.

Birçok kullanıcı videolara sponsor olan firmalara boykot çağrısı yaparken, Alqattan tepkiler üzerine videoyu kaldırdı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...