Pes artık… Türk dostu Yunan başkana saldıranlar arasında polis de varmış

Hafta sonu düzenlenen bir etkinlikte Selanik'in 75 yaşındaki belediye başkanı Yiannis Boutaris saldırıya uğramıştı. Linç girişimi son anda engellenirken, sık sık Türkiye-Yunanistan dostluğu ile ilgili açıklamalarıyla Ege'de barış rüzgarı estiren Boutaris'e saldıranlar arasında bir polisin olduğu da ortaya çıktı.

Pes artık… Türk dostu Yunan başkana saldıranlar arasında polis de varmış

Yunanistan’da Türkiye sempatisiyle bilinen Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris, Birinci Dünya Savaşı’nda ölen Yunanlılar için düzenlenen sözde “Pontus Soykırımı”nı anma etkinliğinde bir grup aşırı sağcının saldırısına uğramıştı. 75 yaşındaki belediye başkanına saldırı büyümeden engellenirken, Boutaris bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilmişti.

Yaşanan saldırı anbean görüntülenirken, saldırı ile ilgili bir soruşturma başlatıldı. Saldırının ardından 3 kişi gözaltına alınırken bugün Yunan basınında yer alan haberlerde 3 kişinin daha yakalandığı açıklandı. Saldıranlar arasında 44 yaşındaki bir polisin olduğu aktarıldı. Psikolojik sınavı geçemediği için 2015 yılında silahı alınan ve masa başı iş verilen polisle birlikte 43 yaşındaki bir işletme sahibi ve 57 yaşındaki bir emeklinin de saldıranlar olduğu belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...