Sözcü Plus Giriş

Pompeo ve Mattis, yarın Kaşıkçı cinayetini açıklayacak

Ekim ayında İstanbul'da yaşanan Kaşıkçı cinayetiyle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı... Cumhuriyetçi Senatör John Cornyn, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile Savunma Bakanı Mattis'in yaşananlarla ilgili hazırladıkları raporu yarın Senato'ya sunacaklarını duyurdu.

Sozcu.com.tr
08:22 -
Pompeo ve Mattis, yarın Kaşıkçı cinayetini açıklayacak

Bütün dünyada gündemi değiştiren Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ABD’de sıcak bir gelişme yaşandı. Reuters’ın son dakika gelişmesi şeklinde geçtiği haber Cumhuriyetçi Senatör John Cornyn’e dayandırıldı. Cornyn, “Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Savunma Bakanı Jim Mattis, bize Suudi Arabistan’daki son gelişmelerle ilgili brifing verecek” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklamada brifingin Çarşamba günü TSİ 19:00 sularında gerçekleşeceği aktarıldı. Kaşıkçı cinayetinin ardından ABD Başkanı Trump iddiaları yalanlamış ve Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Selman’ı desteklediklerini duyurmuştu. Buna karşılık aralarında Trump’ın destekçisi Cumhuriyetçiler de olmak üzere çok sayıda senatör ve devlet yetkilisi Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan’daki Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinden dolayı duyduğu memnuniyetsizliği dile getirmişti.

Son güncelleme: 09:16 27.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more