Sözcü Plus Giriş

Prens Selman öyle bir avukat tutmuş ki… Kayıtları bile dinlemeden olayı çözdü!

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili uluslararası basının gözü Prens Selman'ın üzerindeyken, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'dan iddialı bir çıkış geldi. Adeta Selman'ın avukatı gibi açıklama yapan Bolton, Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili kayıtları dinlememesine rağmen Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın dahlini işaret etmediğini savundu.

Sozcu.com.tr
11:29 -
Prens Selman öyle bir avukat tutmuş ki… Kayıtları bile dinlemeden olayı çözdü!

33. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Zirvesi için Singapur’da bulunan Bolton, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kayıtları dinleyenlerin, işin içinde Suudi Veliaht Prensi olduğu sonucuna varmadığını ileri sürdü.

Bolton, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kaşıkçı’nın öldürüldüğü 2 Ekim’de İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğu’nda neler yaşandığıyla ilgili gerçeği öğrenmek istediğini belirterek, “Kaydı kendim dinlemedim, ancak dinleyenlerin değerlendirmesi, herhangi bir suretle, cinayetle Veliaht Prensi
ilişkilendirmiyor” diye konuştu.

John Bolton

John Bolton

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kaşıkçı’nın öldürülmesi ile ilgili 10 Kasım’da yaptığı açıklamada, söz konusu tapelerin Suudi Arabistan, ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere’ye verildiğini açıklamıştı.

Amerikan The New York Times (NYT) gazetesi Kaşıkçı suikasti için Türkiye’ye gelen 15 kişiden birinin, cinayetten kısa süre sonra yaptığı telefon görüşmesinde, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı kastederek, “Patronunuza söyleyin, adamlar işlerini bitirdi” dediği iddiasına yer vermişti.

İLGİLİ HABERTrump'tan çarpıcı Suudi Arabistan hamlesi... 2 yıl sonra komutanı aday gösterdiTrump'tan çarpıcı Suudi Arabistan hamlesi... 2 yıl sonra komutanı aday gösterdi
Son güncelleme: 15:22 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more