Sözcü Plus Giriş

Eleştirilere kulak asmadı yine yaptı… Merkel’den sonra Macron’a da…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i bir demet gülle karşılamasının Alman basınında tartışılmasının ardından, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte de aynı demetten verdi.

Güncellenme: 10:55, 26/05/2018
Eleştirilere kulak asmadı yine yaptı… Merkel’den sonra Macron’a da…

Rusya’ya resmi devlet ziyareti düzenleyen ve St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’na (SPIEF) katılan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u sıcak sözlerle karşılayan Putin, eşi Brigitte Macron’a da bir demet gül takdim etti. Macron çifti bu jestten son derece memnun gözüktü.

Almanya Başbakanı Angela Merkel de 18 Mayıs’ta soluğu Soçi’de aldığında karşısında kendisine bir demet beyaz gül uzatan Putin’i bulmuştu.

putin-macron-reuters2

Merkel çiçekleri kabul ederken son derece memnun gözükse de Almanya’nın çok satan gazetelerinden Bild, ‘Rusya liderinin bu maço davranışla şansölyeyi aşağıladığını ve Almanya’ya hakaret ettiğini’ iddia etmişti.

Bunun üzerine Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, kadınlara çiçek vermenin Rusya’da nezaket göstergesi ve bir gelenek olduğu açıklamasını yapmıştı.

İlginizi ÇekebilirDünya bu hediyenin sebebini soruyordu... Almanlar'ı kızdıran kareye cevap geldiDünya bu hediyenin sebebini soruyordu... Almanlar'ı kızdıran kareye cevap geldi