Sözcü Plus Giriş

Putin’den Ukrayna açıklaması: Kirli oyunlar oynanıyor

Rusya ve Ukrayna arasında bu hafta yaşanan gerilimi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin değerlendirdi. Putin, Ukrayna yönetiminin kendi iç siyaseti için kirli oyunlar oynadığını ve kasıtlı olarak bu olayı büyüttüğünü dile getirdi. Putin, "Batı dünyası Ukrayna'nın hatalarını affetmeye hazır. Ukrayna gemileri Rus karasularına girdi. Ukrayna'nın OHAL kararı çok abartılı" dedi.

Sozcu.com.tr
15:01 -
Putin’den Ukrayna açıklaması: Kirli oyunlar oynanıyor

VTB Kapital yatırım forumunda konuşan Putin, Ukrayna gemilerinin Kerç boğazında Rusya sınırlarını ihlal etmesi ve gemilerin Rus sınır güvenlik güçleri tarafından alıkonulması olayı ile ilgili konuştu.

Putin “Karadeniz’de olanlar Ukrayna’da gelecek martta yapılacak devlet başkanı seçimleri öncesinde mevcut iktidar ve devlet başkanı tarafından yapılmış bir provokasyon olduğuna hiç şüphe yok” dedi.

‘POROŞENKO İKİNCİ TURA KALAMAYABİLİR’

Poroşenko’nun destek oranının çok düştüğünü ve seçimlerde ikinci tura kalmama ihtimali olduğunu belirten Putin “Bu nedenle durumu tırmandırmak ve rakipleri, öncelikle de muhalifler için aşılamaz engeller oluşturması gerekiyor. Batı dünyası Ukrayna’nın hatalarını affetmeye hazır. Ukrayna gemileri Rus karasularına girdi. Ukrayna’nın OHAL kararı çok abartılı” değerlendirmesinde bulundu.

Son güncelleme: 15:30 28.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more