Sözcü Plus Giriş

Putin’in Selman’la samimi görüntüsüne ilk yorum geldi

Rus lider Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasındaki görüşmenin çok yapıcı ve kapsamlı geçtiğini anlatan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ikili arasındaki samimi selamlaşmayı da yorumladı.

15:03 -
Putin’in Selman’la samimi görüntüsüne ilk yorum geldi

Peskov, bugünkü basın toplantısında Putin ve Selman arasında Arjantin’deki G20 Liderler Zirvesi’nde yapılan görüşmeye ilişkin soruları yanıtladı. “Suudi veliaht prensin Kaşıkçı cinayetinde dahli olduğu konuşulurken Putin’in Selman’a yönelik çok sıcak karşılaması nasıl değerlendirilmeli?” sorusu karşısında Peskov, “Rusya’nın Suudi Arabistan’la kendi ilişkileri var. Suudi tarafının Kaşıkçı soruşturmasına katılmaya hazır olduğunu görüyoruz. Rusya-Suudi Arabistan ilişkilerinin gelişmeye devam etmesine ilgi duyuyoruz” dedi.

Putin ve Selman’ın son derece yapıcı ve kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiğinin altını çizen Peskov, “Görüşme sırasında ikili ilişkilerdeki konuların yanı sıra OPEC (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü) kapsamındaki işbirliği de ele alındı. Dolayısıyla, en üst düzeydeki görüşmeler, ikili ilişkileri geliştirmeye duyulan ilgiden yola çıkılarak gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more