Sözcü Plus Giriş

PYD elebaşından Rusya itirafı

Geçtiğimiz hafta Çekya'nın başkenti Prag'da gözaltına alındıktan sonra skandal bir kararla hakim karşısına çıkan ve serbest bırakılan Salih Müslim, Euronews'e konuştu. Müslim, Afrin konusunda Esad yönetimiyle doğrudan bir temasta olmadığını dile getirdi.

Sozcu.com.tr
12:50 -
PYD elebaşından Rusya itirafı

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim serbest kaldıktan sonra açıklamalarda bulundu. Kırmızı bültenle aranan Müslim, geçtiğimiz hafta Çekya’nın başkenti Prag’da yakalanmış ve gözaltında geçirdiği sürenin sonunda hakim karşısına çıkmıştı. Çekya yönetiminin tartışmalı kararı sonrasında serbest kalan Salih Müslim, Euronews açıklamalarda bulundu.

İLGİLİ HABERÇekya'da Salih Müslim skandalı devam ediyorÇekya'da Salih Müslim skandalı devam ediyor

Terör örgütü elebaşı Müslim, “Şam yönetimiyle bir anlaşma ya da doğrudan iletişimimiz yok. Bugüne kadarki tüm görüşmeler Rusya üzerinden yapıldı” dedi.

İLGİLİ HABERÇekya'dan skandal karar... Salih Müslim serbest!Çekya'dan skandal karar... Salih Müslim serbest!

Müslim, “Esad’ın yardıma çağrılması konusuna gelince, bu tamamen Afrin’dekilerin kararıydı. Şam yönetimine, ‘Eğer egemenliğinizi korumak istiyorsanız biz yardım etmeye hazırız' dediler. Bazı silahlı birimler sınıra geldi fakat ciddi bir etkileri olmadı” ifadesini yaptı.

Son güncelleme: 12:54 03.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more