Sözcü Plus Giriş

Rusya’dan bomba iddia: ABD, Türkiye’yi provoke ediyor

Son dakika haberi! Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova düzenlediği basın toplantısında flaş açıklamalarda bulunarak ABD'nin Suriye'deki eylemleri için 'endişe verici' ifadesini kullandı. ABD'nin Suriyeli Kürtlere silah sevk etmeyi sürdürerek Türkiye'yi provoke ettiği ifadesinde bulundu.

null
Güncellenme: 12:20, 05/03/2018
Rusya’dan bomba iddia: ABD, Türkiye’yi provoke ediyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Irak üzerinden Suriyeli Kürtlere silah sevk etmeyi sürdürdüğünü ve Türkiye’yi provoke ettiğini belirtti. Zaharova ayrıca, ABD’nin Suriye’deki eylemleri için ‘endişe verici’ ifadesini kullanırken Tanf kırsalındaki 55 kilometrelik güvenlik bölgesindeki işgalini ise sürdürdüğünü söyledi…

“ABD IRAK ÜZERİNDEN KÜRTLERE YENİ SİLAH KONVOYLARI GÖNDERDİ”

Sputnik’te yer alan habere göre; Zaharova, “Türkiye’yi provoke eden ABD’liler, Irak toprakları üzerinden Kürtlere yeni silah konvoyları gönderdi. Buna karşılık Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de Kürtlere yönelik askeri eylemlerde bulunmaya devam ettiğini, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyon düzenlediği Afrin’de şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade etti” dedi.

İlginizi ÇekebilirYıldırım: ABD YPG'nin yanında yer alırsa onlarla da savaşırızYıldırım: ABD YPG'nin yanında yer alırsa onlarla da savaşırız

“ABD, KÜRT MÜTTEFİKLERİYLE BİRLİKTE AÇIK BİR CEPHELEŞME İÇİNDE”

Öte yandan Zaharova, ABD’nin Kürt müttefikleriyle birlikte Suriye ordusuna karşı neredeyse açık bir cepheleşme içinde olduğunu kaydetti.

Zaharova, “ABD’li birlikler, IŞİD militanları için güvenlik bölgesi haline gelen Tanf kırsalındaki 55 kilometrelik güvenlik bölgesinde işgale devam ediyor. Fırat’ın doğu kıyısında Kürt müttefiklerine bağlılığını sergileyen ve Kürtlerle birlikte Suriye ordusuna karşı neredeyse açık cepheleşme içinde olan ABD’nin eylemleri endişe verici” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirAnkara'ya gelmeden skandal sözlerAnkara'ya gelmeden skandal sözler
Yayınlanma Tarihi:19:13,