Sözcü Plus Giriş

Rus gazeteci İngiliz askeri üssünü alarma geçirdi! Açıklama geldi

Rus gazeteci Timur Siraziev'in İngiltere'deki bir askeri üs yakınında çekim yapması sonrası üste teyakkuza geçildi. Konuya ilişkin açıklama yapan İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, "Üslerimizin ve personelimizin güvenliğini inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz" dedi. Vatandaşlara da çağrıda bulunan Bakan Williamson, "Vatandaşlar bir askeri üs içinde veya çevresine şüpheli davranan birini görmeleri halinde acilen polise bildirmeli" ifadelerini kullandı.

17:27 -
Rus gazeteci İngiliz askeri üssünü alarma geçirdi! Açıklama geldi

Daily Mail gazetesinin pazar baskısı “Mail on Sunday”de yer alan habere göre Rus gazeteci Timur Siraziev’in Berkshire’da bir askeri üs yakınında çekim yapması üste alarm verilmesine neden oldu.

Habere göre, 21 Kasım’da üssün yakınından kameramanıyla defalarca geçen ve tel örgülerin yakınında çekim yapan Siraziev, güvenlik kameralarınca görüntülendi.

İLGİLİ HABERG7'den Rusya'ya 'gerilimi tırmandırma!' tepkisiG7'den Rusya'ya 'gerilimi tırmandırma!' tepkisi

“PERSONELİMİZİN GÜVENLİĞİNİ CİDDİYE ALIYORUZ”

Olayla ilgili açıklama yapan İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, halkı askeri üsler yakınında şüpheli davranışlarda bulunanlara karşı teyakkuzda olmaya çağırdı.

Williamson, “Üslerimizin ve personelimizin güvenliğini inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz. Vatandaşlar bir askeri üs içinde veya çevresine şüpheli davranan birini görmeleri halinde acilen polise bildirmeli.” diye konuştu.

Rus gazetecinin çekim yaptığı askeri üste İngiliz ordusunun 77. Tugayının yer aldığı bildirildi. 2015’te oluşturulan tugayın görev alanları arasında sosyal medya ve psikolojik harekatın da yer aldığı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERAlmanya ve İngiltere'den Rusya'ya uyarıAlmanya ve İngiltere'den Rusya'ya uyarı

İngiltere ile Rusya’nın ilişkileri bu yılın başında çifte ajan Serrgey Skripal ile kızı Yulia’nın, Salisbury kentinde sinir sistemi üzerinde etkili kimyasal madde ile zehirlenmesinden sonra gerilmişti.

Olaydan Rus askeri istihbarat servisini sorumlu tutan İngiltere ile bazı Batılı devletler 100’ün üzerinde Rus diplomatı sınır dışı etmişti. AA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:30 02.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more