Sözcü Plus Giriş

Rusya’da AVM’de yangın! Ölü sayısı artıyor

Rusya'nın doğusundaki Sibirya bölgesinin Kemerovo kentindeki bir alışveriş merkezinde çıkan yangında 9'u çocuk en az 64 kişi yaşamını yitirdi. Yangında aralarında 41 çocuğun da bulunduğu en az 16 kişinin ise halen kayıp durumda olduğu bildiriliyor.

21:03 -
Rusya’da AVM’de yangın! Ölü sayısı artıyor

BBC Türkçe’de yer alan haberde yangının Winter Cherry isimli alışveriş merkezinin 4’ncü katında başladığı kurbanların çoğunun bu sırada sinemada bulunduğu belirtiliyor.

650’den fazla kurtarma görevlisinin müdahale ettiği yangınla ilgili sosyal medyada paylaşılan bir videoda, bazı kişilerin alevlerden kaçmak için camlardan atladığı görülüyor.

Kömür sanayi ile bilinen Kemerovo kenti Moskova’nın 3,600 km doğusunda yer alıyor.

Foto: Reuters

Foto: Reuters

Yangın nerede başladı?

Yerel medyadaki haberlere göre, yangın AVM’nin bir sinemanın da bulunduğu eğlence katında başladı. Kemerovo kentinin vali yardımcısı Vladimir Chernov, 13 kişinin cesedine sinema koridorlarında ulaşıldığını açıkladı.

Sinema salonlarının yer aldığı bölümdeki tavanın yangın nedeniyle tamamen çöktüğü bildiriliyor. Rus haber ajansı Tass, kurtarma ekiplerinin 100’ye yakın kişiyi tahliye etmeyi başardığını, 20 kişiyi ise içeriden sağ olarak çıkardığını duyurdu.

Görgü tanıkları, 2013 yılında yapımı tamamlanan AVM’nin içinde bir hayvanat bahçesi bulunduğunu da belirtiyor.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Son güncelleme: 11:35 26.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more