Sözcü Plus Giriş

Rusya’dan Suriye’deki büyük çatışmayla ilgili ilk açıklama

Suriye'de bulunan ABD liderliğindeki koalisyon güçleri, rejim yanlısı büyük bir grupla çatıştı. Çatışmada rejim yanlısı gruba ait yaklaşık 100 kişinin öldürüldüğü açıklandı. Gece yarısı yaşanan bu sıcak gelişmeye Rusya'dan ilk tepki geldi, Rus medyasına konuşan bir vekil, ABD'yi hukuka uymamakla suçladı.

null
Güncellenme: 09:37, 08/02/2018
Rusya’dan Suriye’deki büyük çatışmayla ilgili ilk açıklama

ABD liderliğindeki koalisyonun, rejim yanlısı güçlerle yaptığı çatışmayla ilgili Rusya’dan açıklama geldi. Rus vekil Franz Klintsevich “ABD’nin davranışları hukukla bağdaşmıyor ve açıkça bir saldırganlık” ifadelerini kullandı.

ABD liderliğindeki koalisyon, yaklaşık 500 kişilik rejim yanlısı bir grupla çatışma yaşandığını ve kendileri tarafından düzenlenen karşı saldırılarda 100 kadar rejim yanlısının öldürüldüğünü açıklamıştı.

İlginizi ÇekebilirSuriye'de Koalisyon güçleri rejim yanlısı güçlerle çatıştıSuriye'de Koalisyon güçleri rejim yanlısı güçlerle çatıştıİlginizi ÇekebilirSon Dakika... ABD'den 'Menbiç' açıklaması: Türkiye ile konuşuyoruzSon Dakika... ABD'den 'Menbiç' açıklaması: Türkiye ile konuşuyoruzİlginizi ÇekebilirDünyanın gözü orada! Türkiye ile ABD karşı karşıya gelebilir mi?Dünyanın gözü orada! Türkiye ile ABD karşı karşıya gelebilir mi?