Sözcü Plus Giriş

Çekya’dan skandal karar… Salih Müslim serbest!

Terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim bugün mahkemeye çıkarıldı. Çek basını, Müslim'in mahkemeye götürülme anını anbean görüntüledi. Mahkeme salonuna getirilmesiyle hakimin karar vermesi arasında geçen birkaç dakikalık sürede ise skandal bir karar verildi. Çek mahkemesi Müslim'i serbest bırakma kararı aldı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:10, 27/02/2018

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eski eş başkanı olan ve önceki gün Çekya’da gözaltına alınan Salih Müslim bugün hakim karşısına çıkarıldı. Başkent Prag’daki mahkeme binasına ağır silahlı özel tim ekipleri tarafından götürülen Müslim’in kelepçelenmesi dikkat çekti.

PYD elebaşı, kelepçeli olmasına rağmen küstahça davrandı.

PYD elebaşı, kelepçeli olmasına rağmen küstahça davrandı.

Mahkeme binası önünde terör örgütü destekçilerini selamlayan Müslim’in duruşması ise yaklaşık 10 dakika sürdü. Reuters’ın aktardığı haberde Çekya’nın başkenti Prag’daki mahkeme Salih Müslim’i serbest bırakma kararı aldı. Türkiye’de ağırlaştırılmış cinayet ve devletin bütünlüğünü bozmak suçlarından aranan Müslim, Cumartesi günü Prag’da Türkiye’nin talebi üzerine gözaltına alınmıştı. Türkiye’nin Prag büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı mahkeme kararı ile ilgili Habertürk televizyonuna yaptığı açıklamada “Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasındaki dostluk ilişkilerine sığmadığını” muhataplarına ileteceklerini ifade etti.

İlginizi ÇekebilirÇekya, Salih Müslim karşılığında bu iki ismi istiyorÇekya, Salih Müslim karşılığında bu iki ismi istiyor

AB TOPRAKLARINDAN ÇIKMAYACAK

Çek basını, Salih Müslim’in salıverilme şartını açıkladı. Müslim’in avukatı Miroslav Krutina, gazetecilere ‘Mahkeme, Müslim’in AB topraklarından çıkmama şartıyla serbest bıraktığını’ söyledi.

 

Yayınlanma Tarihi:13:17,