Sözcü Plus Giriş

‘Sarı Yelekliler’ protestosuna öğrenciler de katıldı!

Fransa'da Sarı Yelekliler'i destekleyen binlerce öğrenci eğitim reformlarını protesto etti. Ülkedeki yüzlerce lise gösteriler nedeniyle eğitime ara verdi.

19:45 -
‘Sarı Yelekliler’ protestosuna öğrenciler de katıldı!

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hükümetinin akaryakıta getirdiği ek zamları protesto eden Sarı Yelekliler'e öğrenciler de katıldı.

paris21_6827221Binlerce lise öğrencisi, eğitim reformlarını protesto etti.

paris1_6827266

Çöp kutularını ateşe verip “Macron istifa” sloganları atan öğrencilere polis göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti.

İLGİLİ HABERFransa diken üstünde... Saldırganların yarattığı kaos her şey yatışınca gözler önüne serildiFransa diken üstünde... Saldırganların yarattığı kaos her şey yatışınca gözler önüne serildi

Gösterilere katılan bir lise öğrencisi, “Lise ve üniversite reformuna karşıyız. Biz de Sarı Yelekliler hareketine katılıyoruz, çünkü geleceğimizden endişeleniyoruz” derken, bir diğer öğrenci de, “Bizim de bir veya iki yıl içinde benzin almamız gerekecek. Eğitim alıyoruz ama sonunda hiçbir şey elde etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

paris31_6827220İLGİLİ HABERFransa yanıyor... Gösteri dalgası iki AB ülkesine daha sıçradıFransa yanıyor... Gösteri dalgası iki AB ülkesine daha sıçradı

BAKANLIK EĞİTİME ARA VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Gösterilerde 2 öğrenci ve bir polisin yaralandığı bildirildi.Polis onlarca öğrenciyi polis arabalarına zarar verdiği gerekçesiyle gözaltına aldı.

fransa-aa1_6825258

Fransa Milli Eğitim Bakanlığı, eylemler nedeniyle yüzlerce lisede eğitime ara verildiğini açıkladı. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more