Sözcü Plus Giriş

Sıcak gelişme sonrası YPG Esad’a adeta yalvardı

Suriye'de çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin rejim güçlerinin Halep'te terör örgütü YPG'nin kontrolündeki bölgelere girdiğini duyurmasının ardından, terör örgütünden adeta Esad'a yalvarırcasına bir açıklama geldi.

null
Güncellenme: 14:19, 22/02/2018
Sıcak gelişme sonrası YPG Esad’a adeta yalvardı

Suriye medyasında yer alan haberlerde terör örgütü YPG’nin Halep’te kontrol ettiği bölgeleri Esad güçlerine devrettiği ve burada bulunan teröristlerin Afrin’e gitmeye başladığı iddia edilmişti. Daha sonra Gözlemevi’nden yapılan açıklamada da haber doğrulanmış ve Suriye ordusunun terör örgütünün kontrolündeki bölgelere girmeye başladığı duyurulmuştu.

Bu sıcak gelişmeler sonrasında YPG’den açıklama geldi. Yüzlerce teröristin Afrin’e geçtiğini iddia eden terör örgütü, rejimin Halep’te kendi kontrol ettikleri bölgelere girmediğini savundu.

Öte yandan Esad’a adeta yalvaran örgütün sözcüsü, “Suriye ordusu Afrin’i korumak için gelmeli” dedi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberi... Rejim güçleri YPG bölgesine girdiSon dakika haberi... Rejim güçleri YPG bölgesine girdi

 

İlginizi ÇekebilirAfrin'le ilgili son dakika haberi: Bomba Esad iddiası! Doğruysa...Afrin'le ilgili son dakika haberi: Bomba Esad iddiası! Doğruysa...
Yayınlanma Tarihi:12:49,