Sıcak gelişme sonrası YPG Esad’a adeta yalvardı

Suriye'de çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin rejim güçlerinin Halep'te terör örgütü YPG'nin kontrolündeki bölgelere girdiğini duyurmasının ardından, terör örgütünden adeta Esad'a yalvarırcasına bir açıklama geldi.

Sıcak gelişme sonrası YPG Esad’a adeta yalvardı

Suriye medyasında yer alan haberlerde terör örgütü YPG’nin Halep’te kontrol ettiği bölgeleri Esad güçlerine devrettiği ve burada bulunan teröristlerin Afrin’e gitmeye başladığı iddia edilmişti. Daha sonra Gözlemevi’nden yapılan açıklamada da haber doğrulanmış ve Suriye ordusunun terör örgütünün kontrolündeki bölgelere girmeye başladığı duyurulmuştu.

Bu sıcak gelişmeler sonrasında YPG’den açıklama geldi. Yüzlerce teröristin Afrin’e geçtiğini iddia eden terör örgütü, rejimin Halep’te kendi kontrol ettikleri bölgelere girmediğini savundu.

Öte yandan Esad’a adeta yalvaran örgütün sözcüsü, “Suriye ordusu Afrin’i korumak için gelmeli” dedi.

Son dakika haberi... Rejim güçleri YPG bölgesine girdi İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Rejim güçleri YPG bölgesine girdi

 

Afrin'le ilgili son dakika haberi: Bomba Esad iddiası! Doğruysa... İlginizi Çekebilir Afrin'le ilgili son dakika haberi: Bomba Esad iddiası! Doğruysa...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...