Sözcü Plus Giriş

ABD’den yeni bir Kaşıkçı açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölüp ölmediği ile ilgili olarak, "Bana kesinlikle öyle geliyor. Bu çok üzücü" açıklamasını yaptı. Trump, bu durumdan Suudi Arabistan'ın sorumlu olduğunun ortaya çıkması halinde sonuçlarının ağır olacağını söyledi.

Güncellenme: 10:49, 27/10/2018

ABD'nin Montana eyaletinde seçim çalışmaları yapan ABD Başkanı Trump, gazetecilerin Kaşıkçı olayı hakkındaki sorusunu yanıtladı.

Trump, “Sizce Kaşıkçı öldü mü?” şeklindeki bir soruya, “Bana kesinlikle öyle geliyor. Bu çok üzücü” şeklinde cevap verdi.

 

İlginizi ÇekebilirSON DAKİKA... ABD'den flaş Kaşıkçı açıklamasıSON DAKİKA... ABD'den flaş Kaşıkçı açıklaması
Trump, Kaşıkçı’nın ortadan kaybolması ve ölümünden Riyad yönetiminin sorumlu olduğunun ortaya çıkması ihtimaline ilişkin, “Bunun sonuçları ağır olur” yorumunu yaptı.

Kaşıkçı olayı

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde yazılar yazan Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirtilmişti.

AA

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberleri | Putin'den Cemal Kaşıkçı yorumu: Sorumluluk ABD'nin!Son dakika haberleri | Putin'den Cemal Kaşıkçı yorumu: Sorumluluk ABD'nin!

 

Yayınlanma Tarihi:23:03,