Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere’de May’le buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere Başbakanı Theresa May'le ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "BM birleşerek İsrail'in hareketlerine karşı uygulamay geçmeli. ABD'nin planı İsrail'i cesaretlendirdi. İsrail'i yaptıklarından dolayı lanetliyorum" dedi.

Güncellenme: 11:44, 07/06/2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere’de May’le buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İngiltere temasları kapsamında İngiltere Başbakanı May ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye, (Filistin’deki) bu zulme son vermeye davet ediyorum.” dedi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu açıklamasıSon dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu açıklaması

“TARİH ABD’Yİ AFFETMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(ABD) Tarih seni affetmeyecek, bu gerçeği göreceğiz. İsrail’i hiç affetmeyecek, bunu da göreceğiz.” dedi. Erdoğan, “(İİT Olağanüstü Zirvesi) Dünyaya çok güçlü mesajı İstanbul’dan vereceğiz.” dedi.

“KUDÜS’ÜN STATÜSÜ DEĞİŞMEMELİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kudüs’ün gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla gerekse uluslararası anlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan kaçınılması şarttır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu akşam bir gelişme daha duydum, onlar (İsrail) Kudüs’teki büyükelçimizle ilgili bir karar alma noktasına gelmişler. O karar eğer arzu etmediğimiz şekilde gerçekleşecek olursa, bizim de farklı yaptırımlarımız olacaktır.” AA

Yayınlanma Tarihi:20:21,