Sözcü Plus Giriş

Endonezya’da 6 büyüklüğünde deprem

Endonezya'nın Flores adası yakınlarında 6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremde can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda geçtiğimiz cuma günü meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide bin 203 kişi hayatını kaybetmişti.

03:21 -
Endonezya’da 6 büyüklüğünde deprem

Güney Asya ülkelerinden Endonezya’da 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) verilerine göre, Endonezya’da 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 10.0 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

1 SAATTE 5 DEPREM

USGS, Endonezya’da 3’ü Nggongi biri de Palu’da olmak üzere bir saat içerisinde 5 ve üzerinde büyüklükte 5 deprem kaydetti.

İLGİLİ HABERSon Dakika... Endonezya'da ölü sayısı 1203 olduSon Dakika... Endonezya'da ölü sayısı 1203 oldu

BM’DEN ENDONEZYA’YA ACİL YARDIM ÇAĞRISI

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Merkezi, deprem ve tsunaminin vurduğu Endonezya’nın Sulawesi bölgesinde, 191 bin kişinin acil yardıma ihtiyacı olduğunu duyurdu. BM, acil yardıma ihtiyacı olanlar arasında, 44 bin çocuk, 16 bin de yaşlı insan bulunduğunu bildirdi.

Öte yandan depremin ardından tsunaminin vurduğu Endonezya’da yaşamını yitirenlerin sayısı giderek artıyor. Endonezya Kızılhaç Sözcüsü Aulia Arriani, Sulawesi’de bir kilisede İncil kursu alan öğrencilerden 34’ünün cesetlerine ulaşıldığını, 52 kişinin de hala kayıp olduklarını açıkladı. DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:33 03.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more