Sözcü Plus Giriş

Erdoğan Trump’la görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Görüşmede Suriye'deki gelişmeler ele alındı. Erdoğan ve Trump, Suriye bağlamında daha etkin bir koordinasyon sağlanması konusunda mutabakata vardı.

18:01 -
Erdoğan Trump’la görüştü!

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra güvenlik ve terörle mücadele konuları başta olmak üzere Suriye’de yaşanan son gelişmeler değerlendirildi.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... Erdoğan Trump'la ayaküstü görüştü!Son dakika haberi... Erdoğan Trump'la ayaküstü görüştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’a Türkiye'nin PKK/PYD/YPG terör örgütünün varlığı ve eylemlerinden kaynaklanan meşru güvenlik endişelerini aktardı. İki lider, Suriye bağlamında daha etkin bir koordinasyon sağlanması konusunda mutabakata vardı. AAİLGİLİ HABERErdoğan: Çıkardınız çıkardınız yoksa Münbiç'e de gireceğizErdoğan: Çıkardınız çıkardınız yoksa Münbiç'e de gireceğiz

Son güncelleme: 15:49 20.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more