Reklamsız Sözcü

Afrin operasyonu sonrası Rusya-ABD arasında flaş görüşme!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, telefonda Suriye'nin kuzeyi Afrin'de yaşanan son dakika gelişmeleri görüştü.

20:33 -
Afrin operasyonu sonrası Rusya-ABD arasında flaş görüşme!

Afrin operasyonunun başlamasının ardından Rusya ile ABD arasında flaş bir görüşme gerçekleşti. Bakanlığın Facebook sitesinden görüşmeyle ilgili yayınladığı açıklamada, “ABD’nin girişimiyle 20 Ocak tarihinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson arasında bir telefon görüşmesi yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'dan son dakika Afrin açıklaması: Suriye rejimini yazılı olarak bilgilendirdikDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'dan son dakika Afrin açıklaması: Suriye rejimini yazılı olarak bilgilendirdik

Açıklamada ayrıca görüşmede ‘Suriye’nin kuzeyinde istikrarın sağlanması ve barışçıl çözüm sürecinin BM çatısı altında devam ettirilmesi ile ilgili konuların ele alındığı, bu süreçlerin Soçi’de geniş bir katılımla toplanacak olan Suriye Ulusal Diyalog Kogresi’nin sayesinde kolaylaşacağı’ vurgulandı.

İLGİLİ HABER6 ülkenin Büyükelçileri Dışişleri'ne çağrıldı!6 ülkenin Büyükelçileri Dışişleri'ne çağrıldı!

Uluslararası ve ikili gündemin diğer bazı konularına da değinildiği kaydedilen açıklamada, “Rusya ve ABD dışişleri bakanları, yakın temas halinde kalmayı kararlaştırdı” dendi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, telefonda Suriye’nin kuzeyinde yaşanan son gelişmeleri görüştü

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:37 20.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more