ABD’den Türkiye açıklaması!

Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda, Türkiye Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile ABD'li mevkidaşı Jim Mattis kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeyle ilgili olarak ABD'den açıklama yapıldı.

ABD’den Türkiye açıklaması!

Pentagon’ın açıklamasında, Mattis’in görüşme sırasında Türkiye’den Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadeleye odaklanmasını istediği belirtildi.

Açıklamada, “Mattis, IŞİD’i yenmek için yapılan mücadeleye ve bu terör örgütünün Suriye’nin yeniden yapılanması sürecinde hiçbir izin kalmamasına yeniden odaklanılması çağrısı yaptı” denildi.

Canikli, bugün Brüksel'de gerçekleşen toplantıda İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson ile sohbet etti.

Canikli, bugün Brüksel’de gerçekleşen toplantıda İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson ile sohbet etti.

Mattis ile Canikli, dün NATO toplantısı kapsamında bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ağırlıklı Suriye’deki durum ele alındı.

Öte yandan ABD’li kaynaklara göre, Mattis, Canikli’ye, PKK da dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelede Türkiye’nin yanında oldukları garantisi verdi.

Yıldırım: ABD YPG'nin yanında yer alırsa onlarla da savaşırız İlginizi Çekebilir Yıldırım: ABD YPG'nin yanında yer alırsa onlarla da savaşırız

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...