Sözcü Plus Giriş

TSK ve ÖSO’nun Suriye’nin Afrin bölgesinde YPG/PKK’ya yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında stratejik öneme sahip olan Burseya Dağı ele geçirildi.

 

İlginizi ÇekebilirErdoğan: Mehmetimiz Afri'ne doğru yürüyor.Erdoğan: Mehmetimiz Afri'ne doğru yürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da AKP’nin Çorum İl Kongresi öncesinde yaptığı konuşmada bölgedeki komutanlarla görüştüğünü ve Burseya Dağı’nın kısa sürede düşeceğini öğrendiğini söylemişti.

 

b1İlginizi ÇekebilirErdoğan: Biraz sonra Burseya tepesini de düşüreceğizErdoğan: Biraz sonra Burseya tepesini de düşüreceğiz

TSK’DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden flaş bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri ve desteklediği Özgür Suriye Ordusu tarafından, 28 Ocak 2018 tarihinde saat 14.30 sularında Barşah (Burseya) dağı ele geçirilmiştir. Halen bölgenin teröristlerden temizlenmesi faaliyetleri sürdürülmektedir. Hava harekatı, taarruz helikopterleri, silahlı insansız hava araçları ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen harekat, planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.
b2
BURSEYA DÜŞTÜ, TÜRK BAYRAĞI ÇEKİLDİ

Afrin’in stratejik önemdeki Burseya Dağı TSK ve ÖSO tarafından ele geçirildi. Gece havadan ve karadan başlatılan taarruz sonucu terör mevzileri yerle bir edildi. Yoğun çatışmaların ardından teröristlerin birçoğu etkisiz hala getirildi. Afrin için kritik öneme sahip olan dağ, saat 14.30 sıralarında ele geçirildi. Dağa çıkan askerler, en yüksek noktaya Türk bayrağı dikti.Bu arada Kilis’in Duruca mahallesinin karşısına düşen Afrin’in ormanlık alanında çatışmalar nedeniyle yangın çıktığı bildirildi.

b3
Yayınlanma Tarihi:14:31,