Sözcü Plus Giriş

İran Rusya’nın talebini kabul etti!

İran'dan son dakika haberi geldi. İran'ın yarı resmi haber ajansı Tasnim'in haber editörü Hossein Dalirian, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İran'ın Rus bombardıman uçaklarına hava üslerini açacağını belirtti.

Güncellenme: 11:55, 07/06/2018
İran Rusya’nın talebini kabul etti!

ABD ve Rusya arasındaki Suriye gerginliğiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Rusya’nın bombardıman uçaklarının yakıt ikmali için İran hava üssünü kullanabileceği ileri sürüldü. Yaşanan bu yeni gelişmeyi İran’ın yarı resmi haber ajansı Tasnim’in haber editörü Hossein Dalirian duyurdu. Sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayan Hossein Dalirian, İran yetkililerinin Rus bombardıman uçaklarının hava üslerini kullanmasına izin verdiğini belirtti.

twt

İki ülke arasında yaşanan gerginlikten sonra İran’dan da kritik bir açıklama gelmişti. İran dini lideri Ali Hamaney’in danışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye’nin başkenti Şam’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Şam’ın yanında olduklarını ifade etmişti.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... İran: Suriye'nin yanında yer alacağızSon dakika... İran: Suriye'nin yanında yer alacağız
Yayınlanma Tarihi:00:35,